Atrakcje Dąbek

Dąbki to niewielka, uzdrowiskowa miejscowość położona w północno-zachodniej Polsce. Wieś sąsiaduje z Bobolinem, a nieco dalej z Darłowem. Jedną z miejscowych atrakcji, oprócz dostępu do morza i pięknej piaszczystej plaży, jest również jezioro Bukowo. Dąbki to miejsce chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi, osoby starsze a także wycieczki szkolne. Znajduje się tutaj wiele ośrodków organizujących kolonie czy zielone szkoły. Specyficzny, nadmorski mikroklimat oraz czyste powietrze sprawiają, że pobyt w uzdrowisku szczególnie korzystnie wpływa na osoby cierpiące na nerwice, reumatyzm oraz schorzenia ze strony układu oddechowego

 

Plaża w Dąbkach jest szeroka i czysta. Wędrując po złocistym piasku, gdzie nie gdzie znaleźć można różnobarwne, niewielkie kamyki a wśród nich kawałki bursztynu. W sezonie letnim działa tu strzeżone kąpielisko. Zejście do wody jest łagodne i bezpieczne dla dzieci. Wśród porastającego wydmy lasku przebiega długa na 6 kilometrów promenada, idealna na wieczorne spacery.

 

Wspomnianą wcześniej atrakcją w Dąbkach jest jezioro Bukowo. Akwen ten ma powierzchnię osiemnastu kilometrów kwadratowych.  Przy brzegu zbiornika znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, szkółki wind i kitesurfingu. Funkcjonuje tu również przystań żeglarska, a latem po jeziorze pływa statek wycieczkowy. Bukowo to także ostoja i lęgowisko licznych gatunków ptaków, ryb oraz roślin wodnych.

 

Przy okazji nadmorskiego pobytu w Dąbkach warto udać się do Darłowa, przyciągającego turystów licznymi zabytkami. Zwiedzając największe miasto powiatu sławieńskiego warto zobaczyć: kościół Mariacki, kościół Św. Jerzego, Bramę Kamienną, Zamek Książąt Pomorskich, latarnię morską oraz port. W pobliskim Bobolinie na pewno zaciekawią Państwa poniemieckie bunkry znajdujące się na plaży.

 

Wybierając się na wypoczynek do Dąbek, nie trzeba martwić się o miejsca noclegowe. Bogata oferta od ekskluzywnych apartamentów hotelowych po campingi i pola namiotowe sprawi, że znajdzie się tutaj nocleg na każdą kieszeń.

rezerwacja